خدمات تخصصی

اجرای سردرب و اردواز

اجرای سردرب و آردواز – انواع سردرب و مزایای استفاده از ان !

اجرا سردرب یا نصاب سردرب حیاط همانگونه که از اسمش پیداست پوششیست برای درب های حیاط ورودی ها یا درب های کرکره برقی و در پارکینگ یا … میباشد که جهت حفظ درب در مقابل بارندگی ها و آفتاب و … که بمرور در رنگ و کیفیت درب تاثیر منفی دارند بکار میرود.

عموما سردرب ها یا سردری ها که بترتیب اجرا شامل نمای دور و لمبه زیر کار و پوشش سقف شیبدار میباشد .

برای نمای دور کار از ورق روغنی با ضخامت ۰.۹ میلیمتر و بصورت جوشی استفاده میکنند و لمبه یا دامپا زیر کار را میتوان از لمبه فلزی با ضخامت ۰.۵ رنگی یا ۰.۶ روغنی استفاده کرد که بدلیل داشتن قابلیت جوشکاری از اسحتکام خوبی برخوردار میشود .

قسمت آخر کار، پوشش سقف  آن است که انواع مختلفی دارد که هم از نظر طرح و هم از نظر زیر سازی و متریال پوششی دارای تنوع زیادی است که مهمترین و پر کاربردترین آنها از نظر طرح ۱. دوشیب ۲. چهارشیب ۳. طرح چینی ۴ . طرح کتابی میباشد و از نظر جنس متریال مصرفی نیز به ۱. ورق طرح سفال ۲ . ورق پرچین ۳. تایل طرح چروک ۴. مدل سنگ ریزه دار گالوالیوم ( تاپ تایل ، دکرا ، مترو تایل ، تیلکور …) ۵. سفال ۶. آردواز ۳۰×۶۰ و شینگل و آندوویلا میتوان اشاره کرد. که هر کدام از موارد ذکر شده در نمای  نهایی ایجاد شده و متراژ کار تمام شده و قیمت کلی کار تاثیر دارند.

مزایای استفاده از سردرب ها

نصب سردر بروی درب های حیاط یا در ورودی و درب پارکینگ میتواند از نفوذ بارندگی ها ایجاد پوسیدگی و رنگ پریدگی درب جلوگیری کند و درب دارای ماندگاری طولانی تری میشود .
اجرای سردرب بجز حفظ درب ، ساختمان را از نمای ظاهری بسیار شیک و زیبایی برخوردار میکند و علاوه بر قشنگی یک نوع حفاظ برای ورود از بالای درب می‌باشد

نحوه اجرای سردرب

جهت ایجاد سردرب و ساخت و نصب سردری ابتدا در سطحی صاف و روی زمین سازه اصلی که شامل سرهم کردن و کلاف نمای دور و آهن کشی داخلی و تیرریزی آن است را انجام داد ( قاب نما در سه نوع هلالی [به داخل یا بیرون ] و پله ای ، میتوان در این مرحله و قبل از سنگین تر شدن سردرب ، آن را روی درب و در جای خودش با استفاده از اتصالات مهار کرده و سپس اقدام به اجرای دامپای زیر و در صورت نیاز ایجاد جای هالوژن جهت نور پردازی اقدام کرد. دامپا انواع مختلفی دارد مثل دامپا فلزی روغنی با ضخامت ۶/.یا فلزی رنگی با ضخامت ۵/.یا پی وی سی و چوب و… که اکثرا از لمبه های روغنی با ضخامت ۶/.میلیمتر استفاده میشود که برای استحکام ، قابلیت جوشکاری آن به قاب نما نیز وجود دارد )
سپس میتوان پوشش رویی کار را که میتواند از ورقهای گالوانیزه یا سیمانی و سفال و … باشد را نصب کرد .

( پوشش سقف سردرب مانند ورقهای طرح سفال و تایلهای پرچین و بام تایل و طرح های مختلف سنگ ریزه دار مثل تاپ تایل و دکرا و مترو تایل و کینگستون و همچنین سفال و آردواز میباشد که در طرح ها و کیفیت های مختلفی تولید میگردد ) و با فلاشینگ یا تیزه آن را آب بندی نمود.

سردرب ها در ابعاد و طرح های مختلف طراحی و ساخته میشوند .

ابعاد سردری جهت محافظت کامل درب باید از ۴ طرف در حد بیست سانت اضافه تر باشد ،

متراژ سردرب برابر است با متراژ دور سردرب ( یعنی دو شیب ورق و نمای دور ) ضرب در طول سردرب که متراژ کل سردرب به دست می آید.

جهت مشاوره رایگان یا بازدید ویا سفارش میتوانید با ( پرشین پوشش )تماس بگیرید و با بهره گیری از امکانات و محصولات با کیفیت و بروز و تجربه ما  با اجرای سردربی شیک و با کیفیت عالی نمای زیبایی را به ساختمان خود بیافزایید.

اجرای سردرب حیاط ساختمان

 

نمونه اجرای سردرب اطراف تهران

یکی دیگر از نمونه کارهای اجرای سردر حیاط در اطراف شهر تهران توسط تیم پرشین پوشش

سردرب آردواز

نکته : آردواز اسم محصولی سیمانی و مستطیلی شکل در ابعاد ۳۰×۶۰ سانتی متری میباشد که در ابتدای ساخت سقف های شیبدار ویلایی و شیروانی قبل از حلب های فلزی و چوب های قدیمی به بازار معرفی شد و از آنجایی که بیشتر برای نما سازی و سقف های ویلایی و لوکس یا انواع آلاچیق و پیشانی ساختمان و سردرب استفاده میشد ، بسیار محبوب و معروف شده و توجه همگان را جلب کرد و از آن زمان همه سقف های ویلایی و شیبدار و اللخصوص ( سردرب ) را به اصطلاح آردواز میشناسند.

پس منظور از آردواز مطابق با گویش عامیانه بوده و شامل تمامی محصولات و متریالهای پوشش سقف و همچنین سقف های شیبدار میباشد

جهت دیدن ادامه مطالب مجموعه خدمات تخصصی کلیک کنید

لینک کوتاه مطلب: shrtco.de ulvis.net tny.im v.gd is.gd plink.ir g6g.ir

نمایش بیشتر