خدمات تخصصی

اجرای پیشانی ساختمان

پیشانی ساختمان اصطلاحی است که پوشش کاران سقف های شیبدار برای پوشش نوار بخش بالایی هر ساختمان ارائه کرده اند. به پیشانی ساختمان نمای کنسول ساختمان هم گفته می شود. معمولا همزمان با نصب سازه ی فلزی پیشانی هم اجرا می شود.

بعد از اتمام نصب نمای ساختمان اجرای سازه ی پیشانی انجام خواهد شد، بهتر است که در زمان اتمام نما ،پیشانی نیز نصب شود چرا که نصب آن نیاز به داربست دارد و اگر نصب به زمان دیگری موکول شود هزینه ی اضافی باید برای نصب مجدد داربست توسط کارفرما پرداخت شود.

دلایل اجرا و نصب پیشانی چیست ؟

یکی دیگر از دلایل اجرا و نصب پیشانی بعد از اتمام نمای ساختمان این است که نمای ساختمان باید تمام شده و به لبه ی بالای ساختمان برسد و بعد پیشانی نصب شود چون با یکپارچگی که ایجاد می کند زیبایی ساختمان را دو چندان خواهد کرد.

پیشانی ساختمان به منظور جلوگیری از آسیب به نمای ساختمان و همچنین تخریب آن، جلوگیری از ریزش برف و باران بر روی نما و درب و پنجره ها اجرا می شود چون رطوبت به مرور زمان باعث فرسایش نمای ساختمان و پنجره ها می شود و تابش نور خورشید هم می تواند رنگ آن ها را از بین ببرد.

پیشانی ساختمان برای پیش روی پارکینگ نیز به تازگی استفاده می‌شود .

نقش پیشانی در سقف های شیبدار

در سقف های شیبدار نقش پیشانی اتصال قسمت بالایی به قسمت زیرین سقف است، در واقع جایی که سقف شیبدار به پایین ترین نقطه ی خود می رسد و به قسمت زیر سقف متصل می شود. اگر مصالح مورد استفاده برای اجرای پیشانی ورق های فلزی باشند می توان خم اصلی ورق را به سمت بیرون یا داخل در نظر گرفت که اصطلاحا به آن سینه کفتری گفته می شود. انتخاب جنس و طرح پیشانی کاملا وابسته به نوع نیاز و درخواست مشتریان است و همچنین سلیقه ی صاحب ساختمان هم نقش مهمی در انتخاب مصالح و طرح پیشانی دارد

مصالح مورد استفاده برای پیشانی

در گذشته پیشانی ساختمان را با استفاده از سفال یا آردواز اجرا می کردند اما سفال هم سنگین است و گاهی اوقات هم سفال ها در کنار یکدیگر کاملا چفت نمی شوند به همین دلیل این متریال جهت استفاده برای پیشانی مجاز نمیباشد.و آردواز سیمانی به دلیل بسته شدن کارخانه به دلیل آزبست داشتن آردواز که سرطان زا محسوب میشد و شکنندگی آردواز مجاز به استفاده نمیباشد

مصالحی که امروزه برای ساخت و اجرای پیشانی از آن ها استفاده می شود عبارتند از :

متریال بام تایل که قالب جدیدی از ورق گالوالیوم و آلوزینک تولید میکند که همانند ورقهای سنگریزه ای میباشد نیز از متریالهای عالی و زیبا میباشد این محصول با رنگ پودری الکترواستاتیک در دستگاه کاملا اتوماتیک تولید میگردد. بنابراین با داشتن مقاومت بالا و وزن سبک میتواند به راحتی برای پیشانی ساختمان ها مورد استفاده قرار گیرد .

ورق طرح سفال پرچین

ورق طرح سفال پرچین به دلیل نصب آجری و طرح ریزی که دارد نمای زیباتری در قسمت پیشانی ساختمان ایجاد خواهد کرد. این محصول با رنگ پودری الکترواستاتیک در دستگاه کاملا اتوماتیک تولید میگردد.پیشانی ساختمان در ابعاد با عرض زیاد و ارتفاع کم اجرا می شود بنابراین استفاده از محصولات دارای چینش آجری مناسب تر است. این بافت آجری پس از نصب سقف نمایی یکپارچه ایجاد خواهد کرد و خطوط بین مصالح مشخص نخواهد شد. پرچین همچنین 7 برابر سبک تر از متریال آردواز و سفال طبیعی میباشد

ساخت آلاچیق فلزی
پربازدیدترینها

طرح سفال ژنوا

تنوع رنگی بسیار زیاد، از ورق گالوانیزه دو طرف رنگ تولید میشود و از ویژگی های آن مقاومت در برابر رطوبت می‌توان اشاره کرد .ضخامت کم و رنگ کوره ای.

طرح سفال پالرمو

از ورق گالوانیزه ی دو طرف رنگی تولید می شود. از ویژگی های بارز آن مقاومت در برابر رطوبت است و نام آن هم از شهر پالرموی ایتالیاست که بارش زیادی دارد و سقف تمام ساختمان هایش شیروانی است

دکرا یا پوشش تایل سنگریزه ای

دکرا از فرمدهی تحت فشار ورق های آلوزینک تولید می شود و تولید کشور نیوزلند است. سنگریزه ها لایه ی سطحی دکرا را تشکیل می دهند و از جمله ویژگی های آن ها می توان سنگریزه های طبیعی، داشتن ظاهری طبیعی و تنوع رنگ بالا و ثبات رنگ را نام برد. از این پوشش به عنوان متریال پیشانی ساختمان هم استفاده می شود و مزایای فوق العاده ای از جمله سازگاری با محیط زیست، نصب سریع و آسان، ثبات سنگریزه ها، ضد خش و نم، ضد حریق و … دارد.

شینگل

شینگل یکی از پر کاربرد ترین محصولات پوشش سقف است و آب بندی کاملی به سقف میدهد به دلیل متریالی که دارد و به دلیل داشتن سایه های تو در تو به سطح عمق رنگی می دهد و جذابیت نمای ساختمان را دو برابر می کند. بسیاری از مهندسان و طراحان از این متریال برای پوشش نمای ساختمان استفاده می کنند. از شینگل می توان برای طراحی و اجرای پیشانی ساختمان هم استفاده کرد.

اجرای پیشانی ساختمان

جهت دیدن ادامه مطالب مجموعه خدمات تخصصی کلیک کنید

لینک کوتاه مطلب: shrtco.de ulvis.net tny.im clck.ru v.ht v.gd is.gd plink.ir g6g.ir

منبع
پرشین پوشش
نمایش بیشتر